Psie przedszkole - szkolenie szczeniaków

Nasz czworonożny maluch już od swoich pierwszych, kilku tygodni potrzebuje wskazania, w jaki sposób ma się zachowywać. I nie chodzi tutaj o wymuszenie na nim idealnego zachowania w każdej sytuacji, a poprawienie relacji z opiekunem, czy też właściwe dopasowanie się do istniejącego środowiska. Nasze psie przedszkole to miejsce dla szczeniaków każdej wielkości i rasy, którym chcemy ułatwić start. W końcu tak, jak to jest z dziećmi, już od pierwszych dni staramy się zapewnić im możliwość rozwoju fizycznego i psychicznego. Nasi czworonożni podopieczni również tego potrzebują.

Dla kogo szkolenie?

Szkolenie szczeniaków, odbywane w postaci zajęć grupowych w Zabrzu i Katowicach lub indywidualnych na terenie województwa śląskiego, jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla psów rasowych, jak i tych bez rodowodu. Nie ma znaczenia ich wielkość, usposobienie czy nawyki, ponieważ nawet podczas zajęć grupowych posiadamy indywidualne podejście do każdego czworonoga. Co więcej, wybierając to rozwiązanie, szczeniak będzie miał możliwość socjalizować się z rówieśnikami, co pomoże wyeliminować potencjalne agresywne zachowanie podczas spacerów czy zabaw w publicznych miejscach.

Czego uczy się pies w ramach zajęć?

Najistotniejszą częścią szkolenia szczeniaków jest zbudowanie więzi pomiędzy psem a jego opiekunem. Powinna to być więź pełna zaufania, miłości oraz wzajemnej troski, która ułatwi i znacząco zwiększy przyjemność z codziennych zabaw i innych czynności. Dodatkowo, jak już wspomnieliśmy wyżej, celem psiego przedszkola jest nauczenie czworonoga, jak powinien zachowywać się wśród innych zwierząt – niezależnie czy będzie to w znanym mu miejscu (np. dom) czy całkowicie obcym (np. sklep, park, chodnik).

Jakie korzyści zyskają obie strony?

Przede wszystkim pojawi się znacząco mniej konfliktów pomiędzy psem a opiekunem zarówno na samym początku jego pobytu w nowym domu, jak i już dużo później, gdy czworonóg będzie starszy. Ponadto szczeniak w bezpiecznych warunkach zostanie poddany sytuacjom, które mogą mu się na początku wydać niekomfortowe, jednak w rezultacie w przyszłości będzie już wiedział, jak się zachować.